CHILDREN DEVELOPMENT || HOW TO HAVE FUN WHILE STUDYING

lipca 20, 2017
...CZYLI JAK ŁĄCZYĆ ZABAWĘ Z NAUKĄ


Powiedz mi, a zapomnę.
Pokaż mi, a zapamiętam.
Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.

(Konfucjusz)


Zabawa, to podstawowa forma działalności i rozwoju dziecka, zarówno pod względem psychologicznym jak i fizjologicznym. Dzieci uwielbiają nie tylko zabawy ruchowe, ale również zabawy wymagające czynnej pracy ich umysłu, np. zabawy tematyczne, z użyciem pomocy dydaktycznych. Dzięki zabawie, dziecko ma możliwość rozwijania swojej wyobraźni, a co za tym idzie, poznawania rzeczywistości, obcowania ze światem i przyswajania nowych zjawisk. Co więcej, zabawa jest sposobem na przedstawienie dziecku poszczególnych przykładów, dotyczących różnorodnych dziedzin wiedzy, np. poprzez wdrażanie elementów wizualnych, jak obrazki, czy zdjęcia, ale również, poprzez elementy audiowizualne, jak filmy, bajki i krótkie animacje. Dzięki takim prezentacjom, dziecko szybciej zapamiętuje poszczególne fakty, i konsekwentnie, łatwiej mu jest zrozumieć co my, dorośli pragniemy mu przekazać. 

Ponieważ sama interesuję się tym jak przekazywać dzieciom wiedzę, a jednocześnie umożliwiać im zabawę, dlatego często szukam aplikacji oraz portali edukacyjnych, które zapewniają jedno z drugim.
Ostatnio zainteresowała mnie platforma, która dba o to, aby dzieci mogły łączyć przyjemne z pożytecznym.


CZY PLATFORMA EDUKACYJNA TO SKUTECZNY SPOSÓB NAUCZANIA? 

Świadomi roli, jaką odgrywa zabawa w procesie nauczania, twórcy portalu e-learning'owego Squla.pl, zaprojektowali platformę, która wdraża w codzienną naukę nutkę zabawy, jednocześnie przekazując niezbędną do rozwoju intelektualnego, wiedzę.

Platforma ta stworzona została przez grono najlepszych metodyków, pedagogów oraz grafików komputerowych. Zawiera ona podstawy programowe nauczania, przygotowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, a więc dotyczy wszystkich niezbędnych elementów wchodzących w skład przyswajania odpowiedniej wiedzy przez uczniów. Co więcej, Squla.pl, łączy ze sobą nowe technologie, tradycyjne formy kształcenia i przede wszystkim zabawę, która jest ogromnie ważnym bodźcem stymulującym motywację ucznia do nauki, i może to czynić dzięki wykorzystaniu sprzętów elektronicznych, takich jak tablet, notebook, komputer czy smartphone.


Co do zaoferowania uczniom ma Squla?

Squla, jest programem, który obejmuje prawie 50 000 zadań, stworzonych w postaci quizów, gier, czy też misji, dostosowanych odpowiednio do poziomu trudności. Ważną zaletą platformy jest fakt, że każda dobra odpowiedź nagradzana jest wirtualnymi pieniędzmi, które można potem wymieniać w sklepiku Squli, na prawdziwe prezenty. Pozwala to dziecku decydować o własnych wyborach, a zarazem motywuje do dalszej, pilnej nauki.


Materiały dydaktyczne umieszczone na platformie, obejmują zakres wiadomości dopasowany zarówno do najmłodszych - przedszkolaków, jak i nieco starszych uczniów, uczęszczających do klas od 1 do 6 szkoły podstawowej. Dodatkowo, portal ten udostępnia różnego rodzaju filmiki edukacyjne, które są w stanie zapewnić dziecku lepsze zobrazowanie poszczególnych pojęć, zależnie od dziedziny wiedzy, którą w danym momencie pragną poszerzać. Mowa tutaj między innymi o takich przedmiotach nauczania, jak: matematyka, język polski, przyroda, historia i społeczeństwo. Jeśli chodzi o języki obce, to Squla.pl gwarantuje swoim użytkownikom, naukę języka niemieckiego, oraz języka angielskiego na najwyższym poziomie, dzięki współpracy z Oxford Uniwersity Press, czyli z jednym z najlepszych, a zarazem największych wydawnictw naukowych na świecie. Czy rodzic ma wgląd do konta dziecka?

Dzięki specjalnej aplikacji, rodzic może śledzić wyniki i osiągnięcia swojej pociechy, na tablecie, smartfonie oraz komputerze, dzięki darmowemu kontu rodzicielskiemu. Co więcej, rodzic co pewien czas otrzymuje raporty, które zawierają informacje o tym jak dużo czasu dziecko poświęciło na naukę oraz jakie wyniki osiągnęło. Takie raporty pozwalają na uzmysłowienie rodzicom, z czym ich dzieci sobie nie radzą podczas procesu nauczania, oraz jak mogą im pomóc w walce z trudnościami w nauce. Co więcej, rodzice otrzymują od portalu wskazówki, które informują ich jak motywować dzieci do dalszej nauki, tak by nie były zniechęcone.


Aby dowiedzieć się więcej o platformie, wystarczy wejść na stronę www.squla.pl, gdzie znajdą Państwo dokładny opis, oraz informacje o platformie. Można również wypróbować wersję testową, w celu sprawdzenia, czy dziecku podoba się platforma, oraz czy gry i zabawy wzbudzają w nim pozytywne emocje, co przecież jest kluczem, do owocnej nauki.


3 komentarze:

 1. Fajnie, że powstają takie aplikacje, ta wygląda na całkiem sensowną. Jednak staram się, żeby córka nie spędzała czasu przed komputerem. Wolę zabrać ja na spacer, pokazywać, opowiadać, przygotować wspólnie z nią jakieś materiały edukacyjne. Pewnie prędzej czy później nie obędzie się bez komputera, ale wolałabym, żeby ten etap był właśnie później.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna aplikacja, może sama sobie taką zainstaluję <3
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem, czy akurat ta aplikacja dobrze by się sprawdziła, ale cieszę się, że powstają takie rzeczy. Nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób, aby dziecko poznawało świat.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.