SCHOOL TRIPS TO ENGLAND || BENEFITS OF TRAVELLING ABROAD

lipca 21, 2017
WYCIECZKI SZKOLNE DO ANGLII, CZYLI JAKIE KORZYŚCI PŁYNĄ Z WYJAZDÓW ZA GRANICĘ

(source: pinterest)


"The World Is a Book and Those Who Do Not Travel Read Only One Page"(św.Augustyn)

 Chyba większość z nas zgodzi się ze stwierdzeniem, zacytowanym powyżej, że świat jest jak książka, Ci którzy nie podróżują, stale czyta tylko jedną stronę

 Nie muszę tłumaczyć, jak istotną kwestią wpływającą na nasze życie jest poszerzanie własnych horyzontów i samorozwój. Dzięki temu czujemy się spełnieni, realizujemy swoje cele, osiągamy wymarzony sukces, ale również spełniamy nasze najskrytsze, marzenia. Dzięki podróżom, uzyskujemy właśnie taką możliwość, a co najważniejsze, taką możliwość możemy oferować nawet już tym najmłodszym.

 Podróżowanie w dzisiejszych czasach stało się celem łatwym do zrealizowania. Nie musimy się zbytnio trudzić, żeby wyruszyć w daleką wyprawę. Dlatego też, powinniśmy korzystać z obecnych udogodnień, dostępnych na wyciągnięcie ręki, i zwiedzać jak najwięcej.


Jakie korzyści dla dzieci, niesie za sobą podróżowanie do krajów anglojęzycznych?  

 Rozwodzić się nad tym tematem można by było bez końca. Jednakże to, co według mnie wydaje się być najbardziej istotne, to fakt, że dzięki wycieczkom, zarówno dzieci jak i dorośli, poszerzają swoje horyzonty. Co mam na myśli mówiąc horyzonty


 Przede wszystkim, wyjazd za granicę umożliwia dziecku poznawanie nowej kultury. Kultura Anglii jest bardzo bogata i z pewnością jest godna uwagi. Oprócz oficjalnych świąt, czy uroczystości, każdy region Anglii posiada swoje unikatowe tradycje i zwyczaje. Na pewno nie jeden z Was słyszał o Dniu Gaya Fawkes'a, May Day czy Fish and Chips. 


 Co więcej, podróże do Anglii nadają najmłodszym okazję do doskonalenia umiejętności językowych. Obcując z tubylcami, uczniowie "zmuszeni" są do prowadzenia konwersacji w języku angielskim, co wymaga od nich troszeczkę wysiłku, aby obcokrajowiec był w stanie ich zrozumieć. Dobrym więc pomysłem są też kursy językowe w Anglii, podczas których można się na prawdę wiele nauczyć, chociażby tego, jak poprawnie wymawiać poszczególne słowa.

 Ponadto, istotną kwestią dotycząca dzieci i młodzieży podczas wycieczek szkolnych, jest integracja. Każde dziecko uwielbia podróże, szczególnie w gronie swoich przyjaciół. Wyjazdy dają im możliwość radzenia sobie w różnych sytuacjach, a co za tym idzie, wymagają od nich wzajemnej współpracy. Będąc za granicą, dzieci mają poczucie, że muszą polegać tylko na sobie nawzajem, a co za tym idzie, mogą uczyć się samodzielności.

 Uważam, że im wcześniej dzieci uzyskają możliwość wyjazdu za granicę, tym lepiej. Ważne, by dziecko od najmłodszych lat miało możliwość rozwoju języka oraz poszerzania wiadomości o świecie, gdyż skutkować to będzie w przyszłym rozwoju dziecka. 

 Jeśli już ktoś zdecyduje się posłać swoje pociechy na wycieczkę szkolną do Anglii, warto przejrzeć oferty w sieci, gdyż znajdziemy tam na prawdę bardzo wiele atrakcyjnych ofert. A Wy co sądzicie o wycieczkach szkolnych do krajów obcojęzycznych?  Czy według Was powinno się organizować więcej wycieczek szkolnych do Anglii? 

3 komentarze:

 1. Hm z tym masz rację, dzieci tym samym mają obcowanie z językiem a tym samym mają okazję utrwalać swoje umiejętności.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja zawsze chciałam pojechać na taką wycieczkę ale jakoś nigdy się nie złożyło

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy i mądry post. Ja mam 13 lat i jedyny kraj poza Polską jaki odwiedziłam to Słowacja :/.
  Mój blog: http://pozytywnapati.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.