BEST WEBSITES FOR LEARNING ENGLISH

lipca 24, 2017

...CZYLI NAJLEPSZE STRONY DO NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W ubiegłym tygodniu pisałam o platformie edukacyjnej dla dzieci, dlatego też dzisiaj pragnę podzielić się z trochę starszą publicznością najlepszymi, według mnie, stronami do nauki języka angielskiego, które wypróbowałam "na własnej skórze", i które wydają się być niezwykle pomocne w trakcie nauki języka angielskiego. Strony i portale, których opisy zamieściłam poniżej, sprawdzają się świetnie zarówno podczas samodzielnej nauki języka, ale także mogą być wspaniałym źródłem inspiracji dla nauczycieli, czy lektorów, którzy pragną urozmaicić swoim uczniom lekcje, oraz którzy pragną w ten sposób zmotywować innych do nauki.1.Duolingo

To platforma edukacyjna, dzięki której mamy możliwość praktykowania nauki pisania, czytania, słuchania oraz mówienia. Platforma ta zawiera szeroki zakres ćwiczeń odpowiednich do każdej z umiejętności językowych. Ćwiczenia oceniane są natychmiast, a wraz z  udzieloną odpowiedzią, uczeń otrzymuje informacje o poprawności zadania. Jeśli zadanie zostało błędnie rozwiązane, wtedy uczeń uzyskuje wskazówki, jak poprawić dany błąd. Aplikacja dostępna jest na iOS, Android i Windows. Można ją zainstalować na smartphonie i korzystać z niej z dowolnego miejsca na ziemi.


2.Podcasts in English

To strona poświęcona podcast'om, które są darmowe dla wszystkich użytkowników. Jednakże, dodatkowe materiały, takie jak pliki do druku, dostępne są tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Do wyboru mamy podcasty na 3 różnych poziomach językowych, zależnie od tego poziomu językowego, który posiadamy, i który chcielibyśmy rozwijać. Znajdują się tutaj również podcast'y związane z biznesem i językiem biznesowym, które zawierają szeroki zakres słownictwa związany właśnie z tą dziedziną.

3.Lyricstraining

Jest to świetny sposób na rozwijanie umiejętności słuchania w języku angielskim. Na tej stronie dostępne są teledyski do piosenek z portalu youtube.com, dzięki którym możemy łączyć przyjemne z pożytecznym. Lyricstraining oferuje nam 4 poziomy zaawansowania. Aby zacząć przygodę z nauką słuchania na tej stronie, wystarczy wybrać piosenkę, kliknąć ''play'' i wpisywać brakujące słowa tekstu pod teledyskiem. Szczerze polecam taką formę ćwiczeń zarówno tym najmłodszym, jak i nieco starszym uczniom. Sama często z niej korzystam :)


4.Cambridge English

Na tej stronie, znajdziemy dużo zadań, testów oraz wiadomości w języku angielskim. Zadania podzielone są na różne poziomy językowe. Co więcej, na stronie Cambridge, dostępne są informacje odnośnie egzaminów państwowych z języka angielskiego na danych poziomach, oraz w jaki sposób można się do takich egzaminów przygotowywać, czy też jakie kroki wszcząć, aby do takiego egzaminu przystąpić.


5.BBC News

To słynny Brytyjski portal informacyjny, który na bieżąco relacjonuje wiadomości z całego świata. Wiadomości podzielone są na kilkanaście kategorii, z których każdy wybierze na pewno coś co znajduje się w jego kręgu zainteresowań. Na BBC News możemy nie tylko czytać artykuły, ale również oglądać wiadomości, czy słuchać kilkunastu stacji radiowych w języku angielskim. Jest to świetna alternatywa dla osób, które uczą się angielskiego, ponieważ mogą one nie tylko poszerzać swój zasób słownictwa, czy umiejętność słuchania, ale również doskonalić wiedzę o otaczającym nas świecie.


6.Forvo

Jest to fantastyczna strona poświęcona praktyce poprawnej wymowy, co ważne, nie tylko wymowy w języku angielskim ale również w kilkunastu innych językach, jak np.niemiecki, czy francuski. Wystarczy wpisać słowo w wyszukiwarce, które sprawia nam problem, a następnie wyświetli się nam cały szereg słów, wypowiadanych przez poszczególne osoby. Uważam, że jest to bardzo przydatna strona, dla tych którzy na prawdę nie wiedzą jak wymawia się dane wyrazy.

7.Learn English Feel Good

Na tej stronie, znajdziemy ćwiczenia pomagające w nauce zarówno słownictwa, zwrotów, konstrukcji gramatycznych, ale również słuchania. Dodatkowo, LEFG udostępnia materiały w postaci plików do pobrania, które można drukować. Takie materiały są świetnym wsparciem dla uczących się, którzy preferują mieć przed sobą wersję papierową z informacjami dotyczącymi m.in. poszczególnych konstrukcji gramatycznych. 

To strona stworzona przez światowych ekspertów w dziedzinie nauczania. Znajdują się tutaj setki niezbędnych do nauki języka angielskiego materiałów, które są ogromnie pomocne w poszczególnych umiejętnościach językowych, jak pisanie, słuchanie, mówienie czy czytanie. Na stronie British Council znajdziemy materiały odpowiednie zarówno dla dzieci, jaki i dla starszych uczniów.


Dajcie znać jak się Wam podobają moje propozycje. Czy ktoś już korzystał z danych stron?  Z chęcią wysłucham Waszych opinii. 

10 komentarzy:

 1. Zapiszę sobie Twój post, bo sama aktualnie zaczynam naukę angielskiego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki Ci bardzo za ten post, mogę zacząć realizować moje plany dotyczące podciagnięcia sie z angielskiego w te wakacje :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę się podszkolić z Angola.

  OdpowiedzUsuń
 4. WOW! Nigdy o nich nie słyszałyśmy :D Musimy spojrzeć!

  OdpowiedzUsuń
 5. Kocham się uczyć języków,w tym angielskiego.Z tego wpisu znałam tylko wcześniej Forvo,ale z chęcią wypróbuje resztę.Obserwuję :)
  chemiczna-pilotka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. oooo, super, przyda mi się to wszystko. :) Uwielbiam angielski i wszelkie metody nauki mnie interesują bardzo.

  pozdrawiam!
  kwiatki-wariatki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny i bardzo przydatny post, dla tych, którzy uczą się języka może się przydać :)

  Mój blog, zapraszam

  OdpowiedzUsuń
 8. Czas wziąć sie do nauki ♥️

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.